Multimedia →

Krucjata miłości

Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński w 1967 roku w liście pasterskim na Wielki Post ogłosił program Społecznej Krucjaty Miłości. Jest to program odnowy życia codziennego, zaproszenie do oddziaływania miłością we wszystkich środowiskach, w których przebywamy. Chodzi o przemianę świata, ale zaczynając od siebie, od najbliższego otoczenia. Prymas mówił, że „czas to miłość, a całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości”. Wielokrotnie przypominał założenia tego programu. Zrobił to także podczas jednego z jasnogórskich kazań w 1968 r.

„Przyjmijcie to jako głos z Jasnej Góry. Szanuj braci, bo Chrystus w nich żyje. Nie mów i nie myśl źle o nikim. Mów zawsze życzliwie o drugich. Nie podnoś głosu, nie przeklinaj, nie rób przykrości, nie wyciskaj łez. Przebaczaj wszystko, wszystkim, nie chowaj w sercu urazy. Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Pracuj rzetelnie, bo z owoców twojej pracy korzystają inni. Włącz się w społeczną pomoc bliźnim, otwórz się ku ubogim i chorym. Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół” – apelował Prymas Tysiąclecia.

Radio Watykańskie

Książki dla Ciebie →

Prymas Wyszyński. Ojciec Ojczyzny

W tej bardzo bogatej biografii autor ukazuje nam fascynującą postać Sternika Kościoła w przeróżnych aspektach, od nauczyciela po męża stanu. Od narodzin do dnia śmierci, ale i po niej, bo opisuje przejawy kultu, który doprowadził tego wielkiego pasterza i Polaka ku chwale ołtarzy.

Zamów →