Multimedia →

Miłość dzieci bożych

W biografii Prymasa Tysiąclecia wątek związany z II wojną światową jest mało znany i zazwyczaj odsuwany na dalszy plan. Przypomnijmy zatem, że w okresie okupacji niemieckiej ks. Wyszyński był żołnierzem AK. Także po wojnie nie tylko podtrzymywał on kontakty z przedstawicielami Polskiego Państwa Podziemnego, lecz także wydatnie ich wspierał. Znał okrucieństwa wojny i wielokrotnie przed nią przestrzegał.

„Tyle najrozmaitszych inicjatyw, dobrych zamiarów, wysiłków i prób ludzie podejmują, ale cóż z tego, kiedy często w tym wszystkim brakuje prawdziwej miłości do Dzieci Bożych. Wczoraj późnym wieczorem, po przyjeździe z Warszawy, przeglądałem niemieckie pismo Der Spiegel. Co trzecie strona to armaty, bomby i bombowce, a nawet wspomnienia najazdu na Polskę w 1939 r. Ludzie ciągle żyją w tych morderczych oparach. Filozofia mordu, filozofia zabijania, jako najwyższy «dorobek» kultury XX w. Straszna rzecz. Nie mogą się z tego obłędnego koła ludzie wyzwolić” – mówił Prymas Tysiąclecia.

Radio Watykańskie

Książki dla Ciebie →

Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas Polski

Jak wyglądała droga do świętości kard. Stefana Wyszyńskiego? Dlaczego właśnie jemu Opatrzność powierzyła losy polskiego Kościoła w latach szczególnie trudnych dla naszego narodu?
Milena Kindziuk, autorka bestsellerów Matka papieża, Matka Świętego oraz Emilia i Karol Wojtyłowie, w reporterskiej biografii odkrywa na nowo wyjątkową postać Prymasa Tysiąclecia.

Zamów →