Multimedia →

Oto Syn Twój

Kard. Stefan Wyszyński był przekonany, że w każdej trudnej sprawie należy szukać pomocy u Maryi. Podkreślał jednak, że i Maryi trzeba pomóc w Jej misji prowadzenia ludzi do Jezusa. Podkreślał, że nasze modlitwy i wyrzeczenia nie są bez znaczenia. Osłabiają one pociski Złego, który próbuje niszczyć Kościół i nie dopuścić do zbawienia człowieka.

„To wy, najmilsi, przez budzenie żywej wiary, gorącej miłości, podtrzymywanie tradycji chrześcijańskiej i naszej maryjnej religijności, przychodzicie z pomocą Bogurodzicy na tej ziemi. Oto Matka twoja. Oto syn Twój. To jest testament Chrystusa, który chce ażeby pod krzyżem Jego zawsze stała Matka i żeby Ona nie była samotna, żeby miała pomoc. Smok walczy z nią dalej. Jednak nawet, gdy zalewa Ją potopami nienawiści, Ziemia przychodzi jej z pomocą. I Ziemia tę nienawiść szatańską chłonie. To obraz waszej pracy. Nieustannie dopełniacie tej pomocy, jaką niesiecie Maryi” – mówił Prymas Tysiąclecia.

Radio Watykańskie

Książki dla Ciebie →

Prymas Wyszyński. Ojciec Ojczyzny

W tej bardzo bogatej biografii autor ukazuje nam fascynującą postać Sternika Kościoła w przeróżnych aspektach, od nauczyciela po męża stanu. Od narodzin do dnia śmierci, ale i po niej, bo opisuje przejawy kultu, który doprowadził tego wielkiego pasterza i Polaka ku chwale ołtarzy.

Zamów →