Multimedia →

Prawa człowieka

Usłyszymy dziś kolejny fragment kazania, w którym kard. Stefan Wyszyński apeluje o zabezpieczenie praw człowieka w Polsce, szczególnie polskiego robotnika. Zaznacza, że trzeba najpierw dostrzec w pracownikach ludzi, a nie wartości ekonomiczne.

„Pan Bóg się upomina o prawa człowieka do codziennego życia. Godzien jest pracownik zapłaty swojej – powtarza nam tak często Pismo Święte. Wrażliwość na człowieka musi się spotęgować! Człowiek jest największą wartością i jeśli jego prawa będą uszanowane, to on również uszanuje wszelkie wymagania i chętnie przyłoży rękę do rzetelnej pracy w dniu powszednim. Ale jeżeli będzie musiał pracować w święta i w niedzielę, to na pewno w poniedziałek z jego pracy nic nie będzie” – mówił Prymas Tysiąclecia.

Radio Watykańskie

Książki dla Ciebie →

Prymas Wyszyński. Ojciec Ojczyzny

W tej bardzo bogatej biografii autor ukazuje nam fascynującą postać Sternika Kościoła w przeróżnych aspektach, od nauczyciela po męża stanu. Od narodzin do dnia śmierci, ale i po niej, bo opisuje przejawy kultu, który doprowadził tego wielkiego pasterza i Polaka ku chwale ołtarzy.

Zamów →